Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: czwartek, 8 maja 2025r. Imieniny obchodzą: Stanisław, Wiktor




Dziś obchodzimy

św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, uroczystość

Imieniny

Stanisława, Wiktora

Myśl dnia
Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz poświęca swoje życie za owce.
J 10, 11
Czytania

Dz 20, 17-18a. 28-32. 36; Ps 100; Rz 8, 31b-39; J 10, 11-16



czytaj więcej»»

Informacja z dnia: 04.04.2016

Święta Wielkanocne

Okres Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, potocznie zwanych Świętami Wielkanocnymi to dla nas - Chrześcijan najbardziej wyjątkowy czas w całym roku. Czas wyciszenia i rozmyślania, ale przede wszystkim czas miłości, nadziei i wielkiej radości. Wspominamy w nim najważniejsze wydarzenia: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zwycięstwo nad grzechem i śmiercią - Zmartwychwstanie.
Również w naszej parafii obrzędy liturgiczne pomogły w głębokim przeżyciu i zrozumieniu tych najważniejszych Świąt.

 
WIELKI CZWARTEK

Triduum Paschalne rozpoczęło się Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Jak co roku, jest ona sprawowana na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy Jezusa, podczas której Jezus ustanowił dwa sakramenty: Eucharystię i Kapłaństwo.
Po Mszy św. ruszyła procesja do tzw. ciemnicy, gdzie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wielki Czwartek

Wielki Czwartek

Wielki Czwartek

 
WIELKI PIĄTEK

Wielki Piątek to drugi dzień Triduum Paschalnego. Dzień powagi, skupienia, wzmożonej pobożności i gorliwych praktyk religijnych. Jest to jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się mszy świętych.
O godz. 900 wierni spotkali się na ostatniej Drodze Krzyżowej. O godz. 1800 rozpoczęła się Liturgia Męki Pańskiej, która przepojona była powagą.

Wielki Piątek

Wielki Piątek

 
WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę tłumnie odwiedzaliśmy Kościół. Od godziny 1200 do 1600 odbywało się święcenie pokarmów wielkanocnych. Najwięcej radości miały dzieci, które tłumnie gromadziły się przed ołtarzem z koszyczkami pełnymi smakołyków.
Ale Wielka Sobota to coś więcej niż tylko poświęcenie pokarmów na wielkanocny stół. Dla tych „troszkę starszych” od godz. 1800 rozpoczęła się Liturgia Wigilii Paschalnej, która była wspaniałym przeżyciem.
Obrzęd świata, czyli poświęcenie ognia, liturgia słowa, na którą składają się aż 9 czytań, liturgia chrzcielna, czyli błogosławieństwo wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, a także liturgia eucharystyczna sprawiły, że w pełni mogliśmy przeżyć głębię i sens Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Wielka Sobota

Wielka Sobota

 
NIEDZIELA WIELKANOCNA

Pomimo wczesnej pory - 600 rano, wierni tłumnie przybyli do Kościoła, aby obwieścić światu dobrą nowinę! Chrystus Zmartwychwstał!
W uroczystej procesji wzięli udział kapłani z naszej parafii, poczty sztandarowe, ministranci, a także nasi wierni, ich rodziny, przyjaciele i goście. O oprawę muzyczną zadbała nasza orkiestra.

Wersja do druku
« inne aktualności